Eğlenceye gel
Eğlenceye gel
Eğlenceye gel
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Eğlenceye gel

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

SOSYAL ÇK SYF 20-21-22-23-24 CEVAPLARI

YazarMesaj
SEMA
ADMİN
ADMİN
SEMA

Kişi sayfası
BAŞARI BAŞARI: 200

SOSYAL ÇK SYF 20-21-22-23-24 CEVAPLARI Empty
MesajKonu: SOSYAL ÇK SYF 20-21-22-23-24 CEVAPLARI   SOSYAL ÇK SYF 20-21-22-23-24 CEVAPLARI I_icon_minitimeSalı Ekim 13, 2009 5:34 pm

20. sy
1. ikiside birbirinin tersini soylemiş
2. yabancı bilgin ile nasrettin hoca yerdeki cizdigi sekillerle ilitişimi sağlamıstır.
3. iletişimde konusmamız dısında kulaklarımızda onemlidir
4. evet arkadasım yere bişeyler yazmıstı onları okuyamadım kotu bişey yazdıgını sanmıstım

21. sy
1.
.arkadasınızın sizinle ofkeli bir ses tonuyla konusması:benim kalbim kırılırdı.
.çevrenizdekilerin sizi dinlememesi:ben çok bozulurm ve hiç önemsemediklerini hissederim.
.çevrenizdekilerin sizi görmemezlikten gelmesi:benim kalbimi kırar onunla bir daha konuşmam
.bir arkadaşınızın size sürekli emirler vermesi:beni sinir eder ve onu dövecek duruma gelirim
.görünüşünüzle dalga geçilmesi: beni çok moralim bozulur ve bir daha onunla konuşmam
.siz konuşurken arkadaşlarınızın başka şeylerle meşgul olması: beni çok üzer onun benimle ilgilenmesini isterim
.size sevmediğiniz bir isim takılması: beni sinirlendirir hatta üzer onların bana isim takmalarını istemem eğer devam ediyorsa onunla ilişkiyi keserim.
2.birbirimize saygı göstermeliyiz onları dinlemeliyiz. mesela biri konuşurken başka şeylerle uğraşmamalıyız.

23. sy
1.saygısızlık hoşgörüsüzlük önyargılı olma iletişimi engeller
2.evet insanların birbirlerini dinlemedin birbirleriyle sesli konuşmaları iletişimi bozar.
3.kendini tanıtmak kendini açmak ve kendini doğru ifade etmek karşımızdakini etkin ve ilgili dinlemek empati kurabilmek arkadaş ve dostlukları sürdürebilmek için yeterlidir.
4.birbirleriyle yüksek sesle konuşmak karşısındakinin istemediği birşeyi yapmak olabilir.
5.hoşgörülü ve önyargısız olmak eleştirilere karşı açık olmak beden dili göz kontağı hitap ses düzeyi vb.şeyler etkili iletişim kurmak için yapılması gerekenlerdir.

24.sy
1.konusma gorme duyma dokunma tat alma özelliklerini secme hakkına sahip değillerdir
2.hiç bir insan birbirine benzemez herkesin huyu suyu farklıdır bazı insanlar utanır ama bazıları utanmaz
3.onları kucumsemeden onlarada normal insan gibi davranmalıyız.

sayfa 20 soru 1 : nasrettin hoca ve yabancı bilgin konuştuğu dili kendilerine göre yani düşündükleri gibi yorumluyorlar.
soru2: yabancı bilgin ile nasrettin hoca arasındaki iletişim şekillerle sağlanır. şekillerin ne ifade ettiğini anlamak için ise düşünceleri devreye girer.
soru 3 : iletişimde konuşma dışında insanın vücut duruşu, jest ve mimikleri önemlidir.

soru4 : kendinize göre yapabilirsiniz ;D
http://gokyuzu.forummum.com

SOSYAL ÇK SYF 20-21-22-23-24 CEVAPLARI
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» sosyal bilgiler sayfa 23 cevapları
» fen sayfa 238 cevapları
» EDEBİYAT 198-199-200-201-207. Sayfaların Cevapları
» fen çalışma kitabı sayfa 92 cevapları
» EDEBİYAT 93-160 arası cevapları